ZNAJDŹ SWÓJ KAMIEŃ
 
Dobrze dobrane kamienie dla znaku zodiaku mają dobroczynnie oddziaływanie na posiadacza. Odpowiednie kryształy mogą pomóc w rozwoju potencjału danej osoby. Dlatego warto poznać przypisane kamienie dla znaku zodiaku. Właściwy kryształ będzie pomocny w pracy nad sobą. Przy wyborze idealnego egzemplarza warto kierować się skumulowaną w kamieniu szlachetnym mocą. Warto pamiętać, że dobrze dobrany amulet nie tylko przynosi szczęście, ale i pozytywnie oddziałuje na samopoczucie.

Koziorożec (23.12 - 19.01) - żywioł Ziemia / kwarc dymny, kamień księżycowy, jaspis

Koziorożce stąpają twardo po ziemi, z łatwością dystansują się i zachowują obiektywizm w trudnych czy niezręcznych chwilach. Są przy tym żądni sukcesu, przez co łatwo zatracają się w pracy czy obowiązkach, zapominając o drobnych przyjemnościach. Pomocny jest w tym przypadku kwarc dymny, otwierający umysł na nowe doznania i emocje. Podobne działanie wykazuje kamień księżycowy, który pomaga osobom zatwardziałym i zbyt poważnym. Z kolei jaspis sprzyja poczuciu rzeczywistości, cierpliwości i stałości Koziorożca.
 • MinimalBiżu Naszyjnik EuphoriaNaszyjnik Euphoria
  Naszyjnik Euphoria
  159,00  brutto Czytaj dalej

  Dołącz do listy oczekujących, aby otrzymać e-maila, gdy ten produkt będzie dostępny

 • MinimalBiżu klczyki Glamour Mini no. 2Kolczyki Glamour Mini no. 2
  Kolczyki Glamour Mini no. 2
  139,00  brutto Czytaj dalej

  Dołącz do listy oczekujących, aby otrzymać e-maila, gdy ten produkt będzie dostępny

Wodnik (20.01 - 18.02) - żywioł Powietrze / chalcedon, ametyst, topaz

Wodniki odczuwają silną potrzebę decydowania o własnym losie – nie zgadzają się na to, aby inni nimi kierowali i narzucali im własne opinie. Są doskonałymi liderami, dążącymi do sprawiedliwości i wspólnego dobra. Najlepiej wspierają ich kamienie odpowiedzialne za usprawnianie komunikacji z innymi ludźmi – dzięki mocy minerałów takich jak chalcedon, łatwiej zawierają kompromisy i szybciej dogadują się z ludźmi o odmiennym zdaniu. Ametyst otwiera osoby spod znaku Wodnika na tajemnice życia, sprzyja kontemplacjom i wyższym doznaniom umysłowym. Natomiast topaz otwiera bramę do wewnętrznej inspiracji Wodnika.

Ryby (19.02 - 20.03) żywioł Woda / turkus, akwamaryn, kamień księżycowy, ametyst

Do największych zalet Ryb zalicza się kreatywność i pracowitość – ich największym problem jest z kolei nadmierna wrażliwość. Doskonale wspomaga ich w tym turkus – minerał chroniący przed negatywnym wpływem codziennych niepowodzeń i przykrych doświadczeń. Pozytywny wpływ na nie ma także akwamaryn, zapewniający pogodę ducha i moc wewnętrzną.
Kamień księżycowy wzmacnia u Ryb wrażliwość i zdolność współczucia innym. Wpływa na życie uczuciowe Ryb, harmonizując sprzeczne czasem uczucia oraz pozwalając czerpać z nich wewnętrzne siły. Natomiast ametyst przekazuje Rybom większą ufność w stosunkach międzyludzkich, doskonale współbrzmi z energią Ryb.
 • MinimalBiżu naszyjnik z TurkusemNaszyjnik z Turkusem
  Naszyjnik z Turkusem
  179,00  brutto Czytaj dalej

  Dołącz do listy oczekujących, aby otrzymać e-maila, gdy ten produkt będzie dostępny

Baran (21.03. - 19.04)  - żywioł Ogień / hematyt, turmalin,  jaspis

Zodiakalny Baran jest śmiały, zdecydowany i szczery – świetnie wspomogą go więc kamienie wpływające na wytrwałość i duchową siłę. Przykładem jest hematyt, podtrzymujący na duchu i zapewniający motywację, a także turmalin, usprawniający dążenie do największych życiowych celów. Inną grupą minerałów wskazanych dla Barana są te pomagające w walce z naturalnymi wadami tego znaku – impulsywnością i niecierpliwością. Najlepszym przykładem okazuje się jaspis, wspierający cierpliwość i rozwagę.

Byk (22.04 - 22.05) - żywioł Ziemia / kwarc różowy, szmaragd, cytryn, rodonit

Osoby urodzone pod znakiem Byka odznaczają się dużą cierpliwością, wytrwałością i mądrością życiową. Są jednak uparte i zaborcze – w zharmonizowaniu tych negatywnych cech pomaga kwarc różowy, ujawniający wrażliwą i zdolną do ustępstw stronę osobowości. Dla zakochanych Byków zaleca się też szmaragd, pogłębiający miłość w sercu i życiowe spełnienie. Natomiast cytryn rozjaśni Bykowi umysł, a także pobudzi myślenie. Rodonit dodaje siły i pewności siebie, wzmacnia empatię, harmonizuje, wzmacnia zaufanie do siebie i innych, poczucie bezinteresownej miłości, relaksuje.

Bliźnięta (23.05 - 21.06) - żywioł Powietrze / ametyst, agat, tygrysie oko

Bliźnięta są zaangażowane w wiele spraw jednocześnie, w wyniku czego wiecznie rozmyślają i rzadko kiedy odczuwają spokój. Zdarza się, że są szczęśliwe i smutne w jednym momencie lub ich nastroje zmieniają się w kilka chwil, ponadto łatwo tracą zapał. Najczęściej wybierany kamień ochronny wspomagający Bliźnięta to ametyst, bo usprawnia zdolność do medytacji i utrzymania jasności umysłu. Podobne działanie wykazuje agat, który zapewnia Bliźniętom równowagę ducha oraz wzmacnia poczucie własnej godności. Tygrysie oko sprzyja rozwojowi wewnętrznemu Bliźniąt i sprzyja dobremu samopoczuciu.
 • MinimalBiżu kolczyki DaisyKolczyki Daisy
  Kolczyki Daisy
  139,00  brutto Czytaj dalej

  Dołącz do listy oczekujących, aby otrzymać e-maila, gdy ten produkt będzie dostępny

 • MinimalBiżu BransoletkaBransoletka Tygrysie Oko Mix
  Bransoletka Tygrysie Oko Mix
  109,00  brutto Czytaj dalej

  Dołącz do listy oczekujących, aby otrzymać e-maila, gdy ten produkt będzie dostępny

Rak (22.06 - 22.07) - żywioł Woda / chalcedon, opal, kamień księżycowy, awenturyn

Osoby spod znaku Raka cechują się dużą wrażliwością, co wpływa na ich życie dwojako. Raki są wprawdzie niezwykle empatyczne i nawiązują solidne, długotrwałe relacje – są jednak strachliwe i skore do rozpamiętywania błędów z przeszłości. Tym Rakom, które boją się zmian w życiu, zaleca się noszenie przy sobie talizmanu z chalcedonu: ten kamień Koi i rozluźnia, usprawnia komunikację, napawa optymizmem, pochłania negatywną energię. Szczególnie jego biała odmiana - sprzyja czystości serca Raków.
Dla tych, którzy zamartwiają się przeszłością i boją się rozwoju, najlepszy okaże się opal, wspierający żywotność i myślenie o teraźniejszości – a nie o tym, co minęło. Idealnym kamieniem dla harmonizacji życia uczuciowego Raka będzie kamień księżycowy. Właściwości awenturynu będą działały  uspakajająco na emocjonalne wzburzenia, na które Rak jest często narażony.
 • MinimalBiżu Pierścionek Minimal Kamień KsiężycowyZestaw Pierścionków MINIMAL + KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY
  Zestaw Pierścionków MINIMAL + KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY
  109,00  brutto Wybierz opcje

Lew (23.07 - 23.08) - żywioł Ogień / tygrysie oko, topaz, bursztyn, rubin

Lwy uwielbiają być w centrum uwagi i są świetnymi przyjaciółmi. Często zdarza im się jednak przewodzić i usilnie przekonywać innych o słuszności ich zdania. Idealnym kamieniem dla nich jest tygrysie oko, wspomagające obiektywizm i dostrzeganie własnych błędów. Topaz pomoże wzmocnić wnętrze Lwa, ucząc go czerpać zadowolenie i siłę z samego siebie. Pomaga w odpowiedni sposób przetworzyć wszelkie doświadczenia i przeżycia życiowe, potęgując przy tym wspaniałomyślność i serdeczność Lwa. 
Z kolei bursztyn wpływa na powodzenie wszelkich przedsięwzięć podjętych przez Lwa oraz pomyślną realizację jego planów. Pomaga w poprawie samopoczucia, dając poczucie ciepła i komfortu. Rubin otwiera przed Lwem zrozumienie dla istoty miłości. Pomaga w przetworzeniu wszelkiej miłości na konkretne działania mające na celu czynienie dobra

Panna (24.08 - 22.09) - żywioł Ziemia / cytryn, jaspis, szafir

Panny są altruistami, zdolnymi do pomocy innym w każdej sytuacji. Lubią żyć według ustalonego wcześniej planu i nie przeszkadza im rutyna i obowiązki – w ich życiu brakuje jednak nutki emocji. Dla Panien pragnących nowych doznań poleca się cytryn, otwierający umysł na nowe ścieżki rozwoju osobistego. Z kolei te Panny, które pragną wzmocnienia altruizmu przy jednoczesnym zachowaniu zdrowego rozsądku, powinny wybrać jaspis. Natomiast szafir działa oczyszczająco i odnawiająco na wnętrze Panny, otwierając ją na sprawy duchowe i boskie. Pomaga w osiągnięciu wewnętrznego bezpieczeństwa i pewności siebie.

Waga (23.09 - 22.10) - żywioł Powietrze / kwarc różowy, turmalin, akwamaryn

Osoby spod znaku Wagi dążą do harmonii, spokoju i kierują się intuicją. Dzięki dobrze rozwiniętej kreatywności są świetnymi artystami. Niestety – bywają niestałe w uczuciach i szybko zaczynają odczuwać rutynę w relacjach. Wagom z problemami w miłości zaleca się wybrać kwarc różowy na swój kamień ochronny – ten minerał pomaga Wadze otworzyć się na drugiego człowieka, bez obawy przed poniesieniem strat; to również kamień miłości, pogłębiający nie tylko uczucia do drugiego człowieka, ale i do przyrody. Turmalin jest silnym amuletem ochronnym, który uspokaja i usuwa nagromadzoną negatywną energię, a także rozluźnia. Z kolei akwamaryn pomaga Wadze odnaleźć życiową drogę. Dzięki akwamarynowi Waga uczy się korzystać i zawierzać własnej intuicji.

Skorpion (23.10 - 21.11) - żywioł Woda / malachit, hematyt, granat

Skorpiony są znane z mocnych charakterów –  bywają wybuchowe i nieprzewidywalne. W opanowywaniu emocji pomoże im malachit – kamień o właściwościach uspakajających i uczących wyrozumiałości wobec siebie i świata. Dla Skorpionów z dużym bagażem doświadczeń życiowych polecany jest z kolei hematyt, kamień uczący wybaczania i wyciągania oczyszczających wniosków z dawnych błędów. Granat sprzyja zdolności zgłębiania spraw przez Skorpiona; potęguje jego wytrwałość, odwagę i siłę.

Strzelec (22.11 - 21.12) - żywioł Ogień / rubin, kryształ górski, labradoryt, obsydiant

Strzelce są urodzonymi optymistami i ekstrawertykami. Lubią nawiązywać nowe znajomości i realizować marzenia – ich żywe dążenie do celu wspierają minerały takie, jak rubin – pobudza krążenie i skłania do działania. Dla Strzelców poszukujących spokoju i ustatkowania w życiu polecany jest też kryształ górski, wnoszący do życia właściciela więcej porządku. Kryształ balansuje ciało, umysł i duszę, wyostrza myśli i emocje, dobry do afirmacji, oczyszczania. Natomiast labradoryt ochrania, wspomaga kreatywność, intuicję, inspiruje, napawa entuzjazmem, wyostrza umysł, podnosi świadomość Strzelca. Obsydian korzystnie wpływa na proces odnajdywania wiedzy w sobie samym.